Duben 2012

Fotky > "jarní" park, aneb jak si koníci užívají první "letní" dny

28. dubna 2012 v 21:15 | Rainbow |  Fotogalerie
Je úžasné letní počasí, to všichni víme, že? To přímo láká si někam vyjít. Tak jsem koníky sbalila a šla fotit do parku :).
Pěkné pokoukání :)

Také vás štve to spadané listí? V parku je bohužel celý rok, nikdo se tam o to nestará :/. Právě proto tam chodím moc ráda fotit - nikde ani noha, klid na focení. Ale to listí, prostě no coment
Kdyby jste věděli, kam člověk kvůli pěkné fotce nevleze :D. A bylo to tam celkem dost nebezpečné, jednu chvíli mi tak podklouzla noha a "vykoupala" jsem kabelku :o).
Takže já vám to prostě musela ukázat, i když vás to nezajímá :D. Lezla jsem tam po té skále v pravo :). Jestli vidíte ten první kámen v pravo z vrchu, tak pod ním je taková "jako" mezera a je v ní voda. Víte co myslím? To je jedno. Ale tam byla předešlá fotečka pořízena :D.
A to už je kousek dál :).

Tak, doufám, že se líbilo :). Všechny tyto fotky a ještě pár dalších máte opět na rajčeti :).

edit: Už zase blbne blog, mělo tu být úplně, ale úplně něco jiného! Měl tu být návod na toho koníka a ne tyto fotky! Už to nechci měnit, ale docela jsem na blog naštvaná, že to zase přehodil.

První hříváč - CM Liwayway

27. dubna 2012 v 21:02 | Rainbow |  CM koníčci - MOJE VÝTVORY
V posledních dnech jsem nedělala skoro nic jiného, než sledovala tutoriály na YT jako na youtube. Věděla jsem totiž, že mi tady už pěknou dobu "tvrdne" jeden nedodělaný koník. Kdysi jsem si u Naervon koupila koníka, který byl celý bílý a měl odstraněnou hřívu, byl rozdělaný - Nae dala pár rozdělaných koníků velmi levně na prodej a dva zkončili u mě.
Hrozně jsem chtěla zkusit techniku pastelem a hřívatce.
Myslela jsem si, že výsledek bude příšerný. Je to můj první koník pastelem! Ale víte, že nebyl až tak strašný? Byl daleko lepší, než jsem si představovala.
No víte, koník tvrdl u mě nedodělaný hlavně proto, že jsem nemohla najít nic, z čeho by se dala udělat hříva. Dnes jsem ale na půdě našla starý jemný chemlon. Tak jsem ho důkladně vydrhla, tedy jen pár vláken a byla připravená na moji velikou premiéru :D.
Technikou jsem postupovala na krok stejně podle tutoriálů z YT. Nastrouhla jsem si olejový pastel, žlutý a hnědý. Udělala jsem základovku a vystínovala úhlem. Nosík, očičko, odznaky jsem namalovala temperou. barvu na očička jsem zkusila nanést špendlíkem a nosíkovou černou kouskem vaty. A výsledek? Není ani trochu špatný.
Hned po "uschnutí" lepidla na hřívu jsem koníka vzala na zahradu vyfotit přesto, že bylo osm hodin :D. Takže kvalita je značně zhoršená, koník je ve skutečnosti lepší. ;).
detailek ocasu

Liwayway je klisna, takže o ní tak prosím pište i v komentářích, ne, že tu bude nějaké "on" :D. Její jméno pochází jako většina dalších z "google" editoru. No vlastně, musím vám vysvětlit co to je :D. Dáte si překladač na googlu a zádáváte různá slova (třeba paprskem, úsvit, světlo) a zadáváte je do různých řečí, a až se vám nějaké slovo zalíbí, máte vyhráno :D.

Tak co líbí? Je to moje první CM pastelem :D.
Zítra čekejte podrobný návod doplněný fotkami.

25.4. 2012 + pár fotek

25. dubna 2012 v 19:48 | Rainbow |  !news!
Ahojky lidi :). Tak chci zase napsat deníček :).
Dnes byl super den ( když nepočítám školu, zase mě spolužačky šikanují, gr :/) když jsem přišla z podělaný školy tak jsem se šla hned vyhřívat na terasu :D. Vzala jsem koníky a fotila zase u třešně :).No a pak jsem se jen tak opalovala :D. No a pak přijel taťka a jeli jsme do města (bydlím na vesnici, takže je to takové "něco" jet do města :D) Docela jsme zase nakupovala :). Obešla jsem docela dost kšeftů, byla jsem v drogerce, tam jsem si koupila pěkné laky na nehty, protože mě teď hrozně baví dělat si různé vzory na nehtech, třeba takové ty tygrované :D. Pak jsem šla do papírnictví, tak jsem si koupila pořádný malý štěteček jedničku na přemalovávání koníků a suché pastely též na CMka :). Pak jsem šla do hráčkárny, protože tam mají schleich, koupila jsem si nové moc roztomilé schleich dartmoorské hříbátko a drezurní jezdeckou sadu :). No a pak jsem se šla ještě podívat do čajovny a tam jsem si pořídila fakt moc dobré mandle v čokoládě v kokosu :D a jeden takový čaj, ještě jsem ho nevyskoušela :). No a nakonec jsem šla na zmrzku do angy (nevím, jestli to znáte, nebo jestli je to jen u nás ve Znojmě) mají tam ale výbornou pravou italskou zmrzlinu a prodávají tam italky :D.
Takže super :D. Teď doma si pořád prohlížím různá videa na youtube. A to hlavně různé návody na výrobu sedel a tutorialy na přemalovávání :). No a teď jsem našla prima návod na sestavení sedla, určitě se podívejte, výsledek vypadá fantasticky :). Já to do te´d nevěděla, že se to dělá tak, ale věřím že to tak pravděpodobně ostatní dělali :D.
A ještě lepší, špička všeho :D. Je to na víc částí, nechci to sem všecko vkládat, aby mi zas blog.cz nepřeházel videa:
Bohužel, konec jsem nenašla :(. Je tam ještě třetí část, ale ta není zajímavá. Čtvrtá už asi neexistuje :(.

No a jinak ráda bych vám sem dala nějaké starší fotky z "výjížďky", jsou tam flískáčci, kočičky a Perlouš :D:

To byla ukázka - všechny fotky jsou na rajčeti - tu.


Tak doufám, že se fotky líbili :).

Jarní fotečky <3 a fotky nových koníků

23. dubna 2012 v 20:18 | Rainbow |  Fotogalerie
Ahojky, pořídila jsem někoik jarních fotek. V podstatě jsem jen vylezla na dvůr a čubrněla, na kvetoucí střešni :D. tak jsem prpostě popadla koníky do maxi tašky a co vzniklo, už posuďte sami ;). Kromně kvetů tady mám i fotky nových koníků, tak se pokochejte ;).
Conetka s jezdykní :).
Jezdkyně, jmenuje se Zuzka :). Podle jedné známe, holky, vypadá jako ona :D.
Ibrahim a jezdykně - WR set :).
Zuzka upravuje Onura :).
Plete mu copánek :). Prosím neříkejte, že jsem ničitelka breyer, z této fotky, já jsem mu pak ocásek upravila a má ho teď zas hezký :).
Sametové šatičky s nechtěným střihem "babydoll" :D.
Byla to moje prnví práce se sametenm, takže omluvte nedokonalosti modelu jako třeba střapení, hnusné zapínání vzadu atd. :(.
Všichni zaměstnanci nyní :).
Omlouvám se za ruku, ale mě se ta fotka líbila a nechtěla jsem ji mazat :).

Ta už je lepší :D.
Lucka :D. Promiňte za pozadí :(.
A Zuzka :).
A můj miláček
jewel, klasicky neupravený v srdcovce :D.
A můj miláček Secretariat, který byl, je a bude vždycky moje Numero uno ;).

A nějací SCh:
Papík :). Tak mu říkáme, jeho pravé jméno je Paracelsus. :).

Doufám, že se vše zobrazuje správně a hlavně, že se vám líbilo :).
KOmentáře prosím :).

A promiňte, že to píšu sem, ale to s eprostě nejde nezmínit :D. udělala jsem rekord návštěvnosti za celou existenci blogu, 161 lidí :).

21,4,

21. dubna 2012 v 21:47 | Rainbow |  !news!
Promiňte, že nepíšu nic jiného, než deník. Ale zítra se to už změní, to bude potom ve článku.

Dnes je nějaký debilní den. Nezdá se vám to taky? Ať se pustím do čehokoliv chcu, dělám to bu´d špatně, nebo ostatním připadá, že to dělám špatně. Na každém kroku někdo někomu vynadá. No prostě hnus! Taky vám to připadá?
A promiňte, že jsem objehla tak nějak divně, měla jsem hlavu plnou školy a něco po mě chtěla ještě mamka :(.

Zítra už tu budou nějaké fotky, jak jsem psala! Konečně je zabudovaná čtečka, a fotek v zásobě mám habaděj. :)
A mimochodem, co by jste říkaly, kdybych tu zavedla rubriku " hry "? Byla by to rubrika, kde by byli různé hry na PC, jejich hodnocneí, snímky z nich a pod. :)

A prozměnu něco z ranche:
Koníci se mají dobře. Celkem. Až na Cherry, která má zlomenou nohu. Teď je na veterinárním boxu a všichni se o ni starají, protože to asi nepřežije, ale je zase šance, že ano :(.
PS: Modelu jako takovému vůbec nic není, Cherrynka jen půjde na přemal. Je děsná - je to můj první CM koník. Vlastně jeden z prvnch.

No a promiňte za krátký článek, klovu do klávesnice jak něco. Jsem děsně ospalá xD

Přijeli koníci + moje noční můry ( nemusíte číst ) xD

17. dubna 2012 v 20:14 | Rainbow |  !news!
Ahojky!
Takže přijeli nový koníci :). Ale bohužel fotky nebudou, hodně dlouho. No a k těm koníkům, jsou to dva classic a jeden traditional breyer. A dvě jezdkyně.
1) Let´s go Western riding set - suprový koník má hrozně milý kukuč, je celý takový "zvědavý", typický miláček ranche <3. Je hrozně propracovaný. Jen jezdkyně, trochu zklamala, oblečením, nemá je moc pěkné, zítra jí našiju nové, mám totiž nové samety, černý a tmavě modrý ( už jsem stihla ušít Marice večerní šaty :D) a z těch to vypadá opravdu dobře.
Jen prosím vás, ten koník je hřebec, nebo valach? Kdo z vás ho má? Pořád se na něj koukám a nemůžu na to přijít, díky.
2) Classic pony games set - úžasný, koník je krásný, elegantní a má moc hezké fleky. Moc se mi tneto setík líbí, protože má i úžasnou panenku, má kouzelný kukuč :). <3
3) Classic Best in show AQH - Je kouzelný, úplně mě ohromila jeho jemňounká hříva, vlastně chci říct ocásek, hřívu má krátkou :). Kdo nemá, neporozumí. Jinak mě udiuje, že na to, že je tak malý je tak propracovaný a že se tak krásně metalízovaně leskne. Jen mě je trochu líto, že měl velikánskou a hlubokou odřeninu na zadní nožičce, ale opravdu hódně velikou ;(. Měl ji pod takovou tou páskou, kteoru byl připoutám ocásek k nožce. :(.

Jinak jsem opravdu spokojená, doporučila bych vám určitě každou z těchto věcí. :). Potom jsem si ještě koupila takovou fialovou dečku s chráničem krku, taky bych doporučila, tomu mému koníkovi z wes. ri. setu ještě dodává na roztomilosti :D.

No a druhá část tohoto článku, řekla bych celkem nudná je o tom, jaké se mi teď zdají sny ( xD ). nemusíte číst. Když přečtete, budu ráda, když se taky o nějaký ten podělíte ;).
Mě se teď hrozně často zdá o breyerech! Nevím proč! Někdy dobré sny a někdy špatné.
třeba minulý týden se mi zdálo, že jsme otevřela obrovskou krabici, do kteér by se snad vešel normální kůň a ta krabice byla plná malých žlutých krabic s nápisem " breyer " :D.
Ale víc mívám hnusných snů, přímo nočních můr! Včera se mi zdálo, že jsem si dávala koníka ( toho porcelánového araba) na políčku. Já mám poličku s koňmi docela nepřístupnou, mám je naskládané nahoře na skříni a před tou skříní je sedačka, takže vždycky musím lézt po té sedačce, aybch se na koníky dostala :D. No a v tom snu jsem dávala právě na poličku toho porceloše a uklouzla mi noha (což se mi ztalo už několikrát i ve skutečnosti, ale koníkům se naštěstí nic nestalo; zaklepu). A on se roztřískal na spoustu kousků :(. Pak, ale už doopravdy, až sem se probudila jsem běžela k poličce a normálně mu dala pusu :D. Nebo se mi jednou zdálo, že jsem čistila Sece a pak jsem ho dala na okno za záclonu. Já bych ho tam v životě nedala, protože tam skáče můj Macík a ten by ho mohl schodit. A pak jsem v tom snu přišla ze školy a Sec neměl nohu :(. Až jsem vztala, mínila jsem se zbláznit radostní, že je Sec v pořádku a vzala jsem ho z poličky a prudce ho položila na stůl, kde jsem mu chtělavyrobit mrkev, při čem jsem mu vykouzlila škrábanec :(.
Taky se vám někdy zdají sny o BH?

16. dubna 2012

16. dubna 2012 v 16:11 | Rainbow |  !news!
Ahoj lidi, po dlouhé době zase píšu "online".

Jen chci oznámit, že bude velká rekonstrukce, profili, dess..
A přijedou nějací nový koníci, konečně ti, které jsem strašně dlouho chtěla :).

Jinak mám docela dobrou náladu, protože možná půjdu příští rok ve škole na jinou školu. Já totiž chodím vždycky ze školy hrozně zdeptaná a většinou brečím, mám tam totiž "prima" lidi. Ale věřím, že to všichni. Já už to těď nerozepisuji, nebudu vás zatěžovat debilovinama. ALe teď jsme naštěstí nemocná, mám ais angínu :/.

A potom docela dobrá novinka, mám novou čtečku, ale bohužel "zabudovávací", takže je teď počítač vedle úplně rozebranej a já pořád do něj chodím čumět :D. Nikdy jsem neviděla PC zevnitř xD. Zítra už možná bude ta druhá půlka fotek :).

A sakra, teď si to po sobě přečítám a vůbec se mi nechce věřit, že tady píšu takové voloviny :D. Pořád dokola totiž poslouchám jednu úplně pi*ovní písničku, protože jinak se to nazvat nedá. Ráno jsem si ji omylem pustila a teď mě pořád pronásleduje a pořád si ji pouštím dokola :D. No asi ji všichni znáte, ale i tak vám ji sem dám (ale varuji, nepouštějte si ji víc jak 1x, nebo se ji po celý den nezbavít,e má hrozně chytlavou melodii - varování pro ty, co ji neznají).
fakt promiňte XD. Je to ta nejhorší písnička a fakt mi z ní hrabéééé :,D. Panebože já končím. Chcetám se jak debil, a píšu tady blbosti, tak fakt promiňte, já se toho nemůžu zbavíít xD

Fotky > speciál > Na RR kolem světa 1. díl

15. dubna 2012 v 12:00 | Rainbow |  Fotogalerie
Ahojky, dlouho jsem vám říkala o tomto speciálu a teď se vám pokusím vyjasnit o co se vlastně jedná. Promiňte, já vím, že je to blbost, nebo jestli už někdo něco podobného měl, ale já přísáhám, že je to čistě z mé hlavy!
No takže o co se jedná:
Jezdci a koně udělají na dvojce - jezdec a kůň. Potom budou mezi sebou soutěžit a to tak, že vždy budou v nějakém jiném státě a v každém splní úkol. Někdy to bude čistě fotopříběh, ale jindy budete muset hlasovat a rozhodnout vy!
Dvojce budou sbírat body a hráč s nejvíce body nakonec něco malého vyhrá.
Vy budete plnit v některých dílech také menší úkoly a také budu menší výhry, ovšem pouze grafické!
Berte to jako fotopříběh na pokračování!

Chápete? Jestli ne, můžete se ptát. No a tady je první kolo:
-První kolo začíná v Norsku na Fjordech (Samozřejmě, vždycky jsou to fotky z ČR, jen to tak má vypadat jakonějaký světadíl).
Všichni se sešli v malém jezeru...
A toto jsou dvojce:
Gabča a Sibila
Nikola a rosaleen
Kylie a Jewel
Marika a Secretariat
Nejprve si všichni užívají, ale nakonec je tu první úkol > hledat list, na kterém je vše napsané.
Koně se zatím nezapojili, ale holky hledají jako o život.
Nakonec ho anšla v suchém klestí kousek od Jezera Gabča. Za úkol bylo najít zvláštní kámen, prý magický.
Každý se vidal na svou stranu...
Kylie s Jewelem hledali v černé tůňce,
Nikola na Rosaleen se zase domnívala, že je někde na mělčině na dnu.
Jediná Marika se Secretariatem šla hledat do skal poblíž jezera.
Nakonec ho našla a vyhřívala se s ním na sluníčku...

Příští kolo bude výstava a hlasovat budete vy.

Jo je to blbost já vím, ale berte to prosím jako nepovedený fotopříběh, první kolo se mi nepovedlo, protože tam na mě pořád pokřikovlai nějací kluci, kteří tam byli opodál, pořád po mě něco chtěli a komentovali moje koně, prostě mě znervozňovali :D. Prej: ,,Vona plaví koně! Tss" A všihcni okolo se hned rozchechtali a ukazovali na mě :D. Další kolo už jsem fotila i v hezčím prostředí, akže bude dávat větší smysl ;).

Fotky - Mix kočky + nový jezdci a nové hříbě

15. dubna 2012 v 11:10 | Rainbow |  Fotogalerie
Takže Tady je takový menší mix :). Snad se bude líbit!

O tuhle kočičí trojci se skrátka s vámi musím podělit :D.
Bělinka :).

Capart :).

Tulipán :* toho mám hrozně ráda :)

**

**
Bělinka se chystá na lov..

Tak a tady už je to nové hříbě a jezdkyně - Oba dva jsem koupila v akci s 50% slevou a oba jsou od papo.

Bělinka čmuchá k hříběti...
Bělča..
A hříbě s jezdkyní.
Jezdkyně samotná :).
Bělinka útočí na jezdkyni :). Byla hrozně legrační, škoda že mi nejde nahrát video, ona si s ní tak legračně hrála :D. No naštěstí se jezdkyni nic nestalo.. Bělinka je taková dost "škrábavá" kočka, já jsem se bála ji tu jezdkyni sebrat :). Největší legrace na tom je, že ji kupujeme předražené kočičí hračky, kterých se ani netkne.

A nový jezdec :).
Na Jewelovi :). Někdy příště možná dámm všecky fotky Jewela z toho dne...

Sice to do tohoto alba nepatří, ale já tyhle dva koně hrozně ráda fotím :D

No a takový bonus, na velikonoce mi nešla čtečka :D.

Dopsáno: Promi%nte, že to tu nebylo v daný čas, ale "dám ruku do ohně" za to, že jsem to pečlivě přednastavila!!

Fotky > první jarní drezura Rosaleen

14. dubna 2012 v 8:00 | Rainbow |  Fotogalerie
Doufám že se bude líbit, i když jsou fotky trochu bledé a už v "ofoceném" prostředí :).


A nakonec taková trochu volnost - něco jako cross :)

No a úplně nakonec před stájemi... To byla úplně moje první stáj :P.