Říjen 2012

Změna dessignu

29. října 2012 v 15:14 | Rainbow |  designy
Podzimní nálada už není aktuální, takže jak tu máte ty studené dny, dostala jsem nápad změnit si design :). Jsem docela spokojená, dala byhc si tak 8/10, ale je to rychlovka, půlhodinovka, navíc jsem to dělala podle šablony Elišky Poníkové, tak snad se nebude zlobit :). Nejspíš tu moc dlouho nepobyde, ale i tak, co na něj říkáte? :)

Vánoční nálada (YAY, ONO FAKT SNĚŽÍ!)

28. října 2012 v 10:45 | Rainbow |  Fotogalerie
Tak se zase ulejvám ze psaní :D. Ale co. Teď mám náladu napsat. Docela u nás panuje Vánoční nálada, "dárečky" - balíček filly z německa a výhra od franch, napekli jsme perníčky a hlavně NASNĚŽILO! Yay! :o No nevím, jestli bude halloweenský průvod ve sněhu, ale to teď neřeším. Ačkoliv to přímo před očima taje, musela jsem to nafotit! Včera jsem šla beztak opůlnoci fotit, jen proto, že byl snížek :)). Fotky jsou s bleskem mizerné, ale protože jsem se vydala fotit i teď, alespoň něco stojí za to. Tak že ukázka:
Jinak imituji loňský rok.
Letos.
A loni....

Jinak možná vám bude vadit, že tam mám na letošní fotce oprýskanou zeď, ale my to tak v maštalích (a teď nemluvím o nějakých stájích, ale o uličce v naší vesnici) máme. A upravené to vypadá divně, ne? :D

A ještě jedna ukázka:
Tak ať se líbí :).

,,a podzim je tu jako na koni."

20. října 2012 v 12:25 | Rainbow |  !news!
Ani nevím, odkud tuto větu znám, ale líbí se mi. Je pravda, že je tu ten pravý podzim, venku je kosa, všude listí, mlha... Znáte to :). Nevím proč, ale docela ráda mám focení když je kosa. Mám fotky koní , když jsme jeli do města, protože tady u nás v parku to focení za moc nestojí. A co jinak? :D Blbneme s holkama ve škole. Nevím jak, ale rozpoutala se u nás ve třídě aféra se slendermenem při čemž se některé expertky bály jít samy domů parkem. Nevím proč, ale docela se těším na pondělí, co zas vymyslí :D. JInak nového relativně nic. Ve stáji celkem dobré, až na to, že si chudáček jeden koník od nás zlomil nohu. Mluvím o Harleiovi, už tenkrát mi připadal, že má nohu lepenou a teď mu jen tak zčistajasna v půlce upadla -_-. Nechápu co s ním tehdy App dělala, protože když mi přišel (a je to už hodně dávno) tak měl nohu lepenou..

OK, zase zbytečně vykecávám, to mám já nejradši :D. Tak jdeme na ty fotky? Tady je máte: http://maruskakocka.rajce.idnes.cz/podzim_je_tu_jako_na_koni/
Jinak hezký podzim přeji všem :).

Když se zamiluje kůň (kecy v kleci)

12. října 2012 v 20:52 | Rainbow |  !news!
Ahojky! Bude následovat nudný a sáhodlouhý článek, takže číst jen kdo chce :D.

Teď k nadpisu. Nemluvím o žádném zamilovaném párečku, ale o dětské písničce. Mě se ta písnička nelíbí*. Mojí učitelce zpěvu se líbí. A v tom je problém. Velký problém. Musím ji zpívat! Ale ne jen tak, půjdu s ní na lyru! Jsem nešťastná, sklamaná a naštvaná zároveň, proč si všichni myslí, že jsem tak malá? :( Vždyť jsme to zpívali ve školce! A když už je nějaká písnička, co se mi líbí a co mi velmi jde, tak ji zpívat nemůžu. Do háje proč? :(
*Tedy ona se mi líbí ale na to, že ji mám zpívat já... Bože můj, je mi 10, ne 5! :/

JInak zase mě chytá FB období :D. Áno, paříme. Mě to baví! :)) Takže poslední dny > FB > skype
Dneska jsem skypovala s jedním totálně pošibaným klukem z naší třídy a on mi poslal takový zajímavý prográmek na hudbu, takže se učím remixovat :)). A je to náramná zábava! Když všecko zabedním a nehrozí, že by na mě někdo přiletěl s nařčením, že tahám kočku za ocas, pustím si svou kočičí hudbu na plné pecky! :D Ne vážně, nejde mi to vůbec, cvakám na všecko možné, tak to zní poněkud komicky :)).

Dneska jsme měli ve škole projekt 72 hodin. Museli jsme makat na hřišti. Brrr, tam byla kosa! Myslela jsem že umrznu. Ani jsem nemakala, byla jsem rozmrzelá, protože mě naštvala jedna holka, ale vlastně mě štvali všichni. Už se mi to přestává líbit. Ještě že mám alespoň svou nejlepší kámošku...

A teď jsme si ještě vzpomněla, filly mám objednané! :3 Nemůžu se dočkat, až mi dovezou moji blízcí z Německa balíček :). Jsou tam i relativně vzácné kousky, tak jsem na to zvědavá. Kdo neví, co jsou filly tak přiložím alespoňukázku:

JInak fotím a fotím a fotím! Začal podzim, tak aspoň je co :3. Ten opravdový podzim. Listí všude, mlha, kosa, barvy a v nejposlednější řadě halloween a víkendové posvícení. Nevím, jestli se na ně vůbec vydám, jaksi nevím, co tam :D.A na Halloween se už taky chystá celý ranch. Bude průvod jako loni. Z TR a CL je Secretariat za netopíra, Colleta za bílou paní, Ibrouš za pavouka, Onurek něco na styl dýně a Chexík bude v čele průvodu (bez kostýmu). Ostatní zatím řeším :D. JInak máme krásné dýně, můžu nafotit :).
Loni...

A trošku bych se vrátila k tomu focení. Dala jsem mix všeho možného na rajče, jsou tam i slíbené série. Je to ale všehochuť, zvěř, makro, filly, modely, fotopříběhy... všecko :D. Takže, koho by zajímalo:
Sčítání schleich, které mi připomělo, že bych už konečně měla objednat Vánoční shcleich v rámci vyřazování :). Kůň sice pouze jeden, ale za to přepravník, psy, zvířata, lidé... No všeho chu't. Už se těším. Schleich objednávky mám moc ráda.
JInak mám toho porcelánka SLÍBENÉHO! Krom toho si dělám na Vánoce představy o Vánočním breyerovi na 2012, ale to se ještě uvidí, ten mold se mi moc líbí a kůň jako takoví, to se ví, že taky :). Kod by nevěděl jak vypadá...
Breyer TR Holiday Horse - Noche Buena
Stejně jsem toho napsala až dost, asi deníček dopíšu zítra, tak zatím pa :)).

Menu úprava

7. října 2012 v 8:52 | Rainbow
Ahoj, mažu oblíbené stránky z menu! Je s tím jenom otrava, když si někoho zapomenu omylem zapsat, jste pak smutní, že jsem vás vymazala, atd. Od teď (ale i předtím) chodím k tomu, kam se mi zachce nezávisle na nějakém hloupém sloupci na stránce. Omlouvám se všem, u kterých došlo k nedorozumnění :). Doufám, že to pochopíte.
A jinak uvažuju, že bych mohla menu smazat úplně, nebylo by to lepší? Sice neívm, kam strčit toplist a rychlý přehled, ale bylo by to takové čistčí, nemyslíte? :D
Moje FB profilovka a zároveň povedená fotka :).

5. září

5. října 2012 v 13:53 | Rainbow |  !news!


Ahoj holky! Tak co, jak se teď máte?
Já moc dobře ne. Dneska jsem byla u zubařky. Je to pěkná otrava. Pořát mám takový divný pocit v puse, um, nevím jak to popsat. Za čtrnáct dní tam jdu zase. Ani vám neumím popsat, jak moc se netěším. Nejradši bych, aby ten den ani nebyl. No ale co. Byla jsem dnes doma ze školy a musím uznat, že mi ta škola chybí! Chybí mi moje kámoška. Docela se těším, až si zase budem "dopisovat" přes lavice. Je to celkem legrace, dokud se na to nepříjde :D.

Jinak viděli jste už, kteří schleich koně se budou vyřazovat, nebo jací naopak přibydou? Je to velké překvapení a podle mého názoru se schleich trošku zhoršuje. Takže prvně dáme novinky. Čekat můžeme nové hanovery a celou rodinku fellských poníků.
Hannoverská klisna mi nepřijde špatná. Možná že nebude chybět v mé sbírce. Oceňuji
pěkné vystínovaní, strukturu chloupků a celkem ucházející postoj. Naopak mi vadí ne moc povedený kukuč a nepovedené chloupky. Celkový dojem není špatný, musíte ale uznat, že minulá hanoverská klisna byla realističtější, propracovanější a celkově hezčí. Nové hannoverské klisně uděluji 7,5 bodu.

Hannoverké hířbě mi připadá krásné. Určitě ho chci! Oceňuji realistické provedení a roztomilý kukuč. Trošku mi vadí "umělé" ponožtičky. Celkový dojem je moc dobrý a připadá mi minimálně stejně hezké, jako minulé hanoverské hříbě.
Nové hannoverské hříbě dostává 9 bodů.

Fellský hřebec mi připadá průměrný. Ale nejspíš bych ho nechtěla. Líbí se mi na něm
provedení hřívy a sbarvení. Naopak nelíbí se mi struktura srsti, nerealistický postoj a divné propoce a kukuč bez zájmu. Celkově mi připadá nemastný, neslaný, ale spíš bych se přiklonila k horší straně. Fellský hřebec dostává 5 bodů.

Fellská klisna mi připadá nepovedená. Nechci ji. Líbí se mi na ní barva, ale to je tak asi všecko. Připadá mi, že nedělá čest své značce- schleich a spíš mi připadá jako bullyland, nebo tak něco. Mám dojem, že je hrozně umělá, vůbec nevypadá jako figurky, které se vyráběli kdysi. Fellská klisna dostává 3,5 bodu.
Fellské hříbě na mě dělá docela ucházející dojem.
mi barva a kukuč. Nelíbí semi ale proporce, natočená hlava, prkený postoj a takový "nehříběcí" kukuč. Celkový dojem je průměrný, nebo lépe řečeno smíšené pocity. Nejspíš ho ale chtít nebudu. Líbí se
Fellskému hříběti dávám 6 bodů.

Hafling Horse
A teď koně, kteří se vyřazují. Některých je dle mého názoru škoda.
Hannoverské hříbě, hannoverská klisna, haflingerský valach, haflingerská klisna, lipicání celá rodinka, shetlandské hříbě, palomino hřebec, knabstrupperské hříbě a arabské pasoucí se hříbě.
Tak, to je pro teď ode mě vše, možná ještě přidám večer nějaké fotky.

Nový dessign

4. října 2012 v 13:16 | Eliška Poníková |  designy
Ahoj, tady Eliška Poníková. Právě jsme nastavila Rainbow nový dess, doufám, že se Vám líbí ;) Je takový odfláknutý, takže k němu přidávám i avatary:
To je ode mě vše, omlouvám se, Rainbow, že to tak dlouho trvalo. Ahoj ;)
Eliška Poníková

Nějaké info + sháníme nový design!!

4. října 2012 v 10:28 | Rainbow |  !news!
Ahoj holky. Našel by se někdo, kdo by mi mohl udělat nový design? Nutně sháním zručného člověka, který mi udělá a nastaví podzimní kabátek k mému blogu. :) Nějaké nabídky? Děkuji moc, jestli bude nějaký zájemce, který by mi design udělal, tak mi prosím napište na email ranche (rainbowranch@seznam.cz). Děkují :)

Jinak docela mě sklamali některé názory na příběh, chcete příběhy vůbec? Někdo se ani nenamáhal napsat jak se mu příběh líbil, jenom "přidej fotky" a to je celé. Ještě pochopím, když alespoň dáte názor, ale když přidám fotky, tak to stejně nebude ono.

A prosím, vy co hrajete howrse, nevíte jak třeba Laaki získala Zemi? To si tu pokladnici šetřila, nebo tak rychle splnila úkoly?

Jak k nám přijela Lily

2. října 2012 v 19:33 | Rainbow |  příběhy
Lily je krásná klisna kříženého plemene. Nic ji nekazí na tom, že dvířka jejího boxu nezdobí dlouhý rodokmen. Všem se i tak moc líbí a sposta nádherných cen je důkazem její výjmečnosti. Její majitel se ji ale rohodl prodat. Když jsme ji na aukci uviděli, nebylo možné něco nenabídnout a tak klisnička cestovala pomalu k nám...

Dnes je den jejího příjezdu. Vše se už chystá na přívoz vznešeného koně. Adam pro ni zapřahl za auto přepravník a odjel pro ni někam daleko, kde údajně dosud bydlela. V klubovně ale bylo veselo. Všichni se bavili o tom, jaká ta nová klisnička bude. Někteří ji ještě neviděli a popsat její neobvyklé zbarvení je těžké. Když se všechna možná témata probrala, zastavil na dvoře přepravník. Vystoupila opravdu nádherna klisna, jak se o ní povídalo, ale bylo zřejmé, že bude mít opravdu brzy hříbátko. Když kluci přibili k jejímu boxu nejen jmenovku ale i nástěnku na výhry, bylo jasné, že později jeden box nebude stačit. Nasadili jsme Lily ohlávku a dovedli ji do boxu. Ona ale začala nervózně podupávat a lehat si na zem, je jasné, že hříbátko chce na svět...
Po chvíli se ze slámy vynořilo cosi malého, roztomilého a přesně tak nádherného, jako byla Lily sama. Malinká klisnička, budoucí šampinka se poprvé postavila na všechny čtyři nožičky. Všichni stáli u boxu a v duchu té malé pomáhali. Bylo krásné sledovat, jak se hříbátko učí chodit a po té únavné práci se napije u své maminky.
Přišel další den a byl čas na první krůčky k výchově nového koníka. Dostal malinkou ohlávku a šlo na první procházku podzimním parkem. Klsinička vesele poskakovala a dováděla.
Pomalu, ale jistě z ní roste krásný statný kůň. Boxík s maminkou jí přestává stačit a tak má vyhrazený box hned vedle ní. Kobyla mezitím začala znovu jezdit na vyjížďky a brzo bude připravená na svůj další závod! Jestli půjde hříbátko v jejích stopách, vyroste nám na ranchy šampión, ale o tom zas někdy příště :).