Leden 2013

Ohlédnutí za měsíc leden

31. ledna 2013 v 20:29 | Rainbow |  Ohlédnutí za měsíc...
Ani jsme se nenadáli a leden nám zkončil. Toto letí... A proto je i načase, abych sepsala co se stalo a údalo a také přijelo k nám na ranch. Takže si můžete udělat čas a přečíst si krátké zhrnutí a za tento měsíc. Měsíc leden... Byl u nás velmi přínosný a to hlavně pokud hovořím o koních.
Nový rok, narozeniny, vysvědčení. To je hrozně moc událostí. A pak ještě ty událosit, které si člověk udělá sám. Tak například: Příjel k nám božský foťáček Nikon coolpix 7100! Ty předtím uvedené událostí byli taky úžasné, ale docela dost se k nim pletou jedničky :D. nový rok - 1.1. moje narozeniny - je mi 11 a vysvědčení, no jasně, naštěstím jsem i tělák nějak dohnala, takže samé 1 :D. Jen tak vědět, jestli je to dobré číslo. Trošku pestřejší to však už bylo, když jsem spočítala koně. Včetně těch narozeninových (a nově dnes příchozých, juhů!) jich je 181 (bez nově příchozých 179, zapoměla jsem jednoho připočítat, je jich 179 a ne 178)! No není to nádherné číslo? Je, viďte. Sbírka se za rok a půl stihla bohatě rozrůst a ještě stále se rozrůstá a já pevně doufám, že se i v budoucnu pevně rozrůstat bude.

No a když už je řeč o koních. Ledna se týkají hlavně narozeninoví koně spojení s MPV a Německem. Jedná se o dva nádherné schleich made in Germeny, dva möjo koně a dva (opět :D) breyer stablemates koně. Navrch však přijela classic klisnička "roku" Mariah. Stále však čekáme na koně za vysvědčení - King´s Mounta. Dalších koní, co přijeli za leden sice nebylo mnoho, ale už se to dá počítat - například starý schleich anglický plnokrevník (2002) a arabský plnokrevník (2000).

Dále bych neměla zapomenout jako každý měsíc promluvit o blogu. Tento měsíc nás navštívilo 830 lidí. Myslím, že to není ani málo, ani moc, ale oproti minulém roku, kdy jsme se těšili z 530 je to pěkný pokrok. Děkujeme všem našim návštěvníkům. Blog však není jen návštěvnost. Napsali jsme 16 článků a vystřídaly dva designy. Zvykáme si na bloglovin a vše jde zase do starých kolejí. Myslím, že to není ten nejhorší start do nového roku.

No a to je asi vše co bych vám chtěla říct a co jsem za tento měsíc měla na srdci. Mějte se krásně a nashle u dalšího ohlédnutí za měsíc :).


Příjezd dvou starých schleich...

31. ledna 2013 v 20:03 | Rainbow
Možná jsme se už zmiňoval. Dnes k nám na ranch přijeli dva nový staří schleich. Měla jsem velké štěstí a sehnala jsem je výhodně. No ale co, já se nebudu chlubit :D. Udělala jsem jakýsi fotopříběh o příjezdu koní, ale nepovedlo se mi to. Fotky kvalita na nic a ještě takový nepořádek v pozadí :D. No nic - enjoy xD

Kochejte se - dva nádherní plnokrevničtí valášci z roku 2000 a 2002 - no nemiluj je :D.

Sčítání koní + informace

31. ledna 2013 v 12:34 | Rainbow
Dnes jsem sčítala koně. Část 1 byla spočítat koně a ta už je hotová. Ještě nás čeká únavná část sundat a umýt koně! Ze čítání jsme vytěžili informaci, že rainbow ranch sčítá přesně 178 koní. To se nám to hezky sčítá že?
Moji stablouši...
Kdyby někoho náhodou zajímalo, jak to v mém "koništi" vypadá, tak se můžete podívat zde: http://maruskakocka.rajce.idnes.cz/Scitani. :)

Jinak další věc, kterou bych vám měla říct.
Kdybych prodávala tohoto koně za 700 Kč v originálním balení (nevybaleného) byl by o něj zájem? Zaslala bych ho na dobírku. Prosím, ještě si nic nezamlouvejte, ale teta mi navrhla, že by ho možná sehnala 2x. Je opravdu krásný, můžu vám ho jen doporučit. Ale jen tak zběžně prosím napište do komentářů, pokud se najde někdo, kdo by ho koupil.
Je to Breyer porcelánový Resin se vznešeným jménem King's Mount. Je to novinky na leden 2013. A je opravdu kouzelný :3.

Tak se tu zatím mějte.

SketchToy

30. ledna 2013 v 12:18 | Rainbow |  designy
Dnes jsem ještě doma a opravdu se nudím :p. Celý den tu derpí babička a něco vysoce inteligentního huhle a komentuje neustále co dělám a bedlivě to sleduje. Tak mi nezbývá než zalézt do ústrání k počítači... A jak tak civím do PC, tak mě napadlo, že když znáte sketchtoy, tak vám taky něco nakreslím.
Takže dala jsem se do kreslení....

Kresba č. 1 je Haflingerka :D. Zkušte si prosím, aspon trošku mého ujétého píma nevšímat. Odkaz:

tím však zábava nekončí.. Rain kreslí dál :p

Kresba č. 2 my přšel pod ruku möjo andalusák :D Odkaz:

No a nakonec docela dost divnej starej island-pony :D

Co vy, máte rádi sketchtoy? :D

O koních, co přijeli z Německa

29. ledna 2013 v 11:30 | Rainbow |  Fotogalerie
Takže. Včera, zrovna když jsem psala článek o tom, jak koně z Německa stále nepřijíždějí zazvonil u našeho domu pošťák s balíčkem. A přišel mi balíček plný koní! Pak mi ho zabavila mamka a nedopřála mi radost z vybalování v domění, že v balíčku bude kůň, kterého jsem měla dostat za pololetní vysvědčení (= 1 den by byl schovaný). Ten tam ale překvapivě nebyl, přesto že jsme ho zaplatili. Mamka je trochu naštvaná, ale ve faktuře bylo zmíněno, že nedoručené položky dodají později, tak doufám, že přijde :(. Jinak ostatní koně přišli samozřejmě v pořádku. MPV je slušný obchod. Takže už ke koním co přišli. Přišli dva schleich koně pro 2013, které se mi líbili nejvíc. Oba jsou made in germeny a nádherně propracovaní, ještě hezčí než na obrázku! :) Mluvím o hřebci appaloosy a haflingerské klisně. Dále dva starší mojáčky. Krásného bílého ?andalusáka? a bílého leopard appaloosáka. Z stablů úplně božsky úžasné dva koně z edice crazy. Jsou průhlední, barevní a mají v sobě bublinky, ale sami by jste nevěřili, jak jsou úžasní :). A nakonec classic morabku Mariah, koně roku (horse of the year 2013). Ať tu není jenom text, zde fotky:
Jsou samozřejmě provizorní což snad už ani nemusím připomínat :D. Ateliér je dělaný na rychlo, ven jít nemůžu, jsem nemocná. Tak aspoň kochejte se koňmi :D.
Toto jsou všichni koně...
jednotlivé fotky:

Jsem zvědavá na vaše názory :3.

YAY! MPV!

28. ledna 2013 v 15:21 | Rainbow
BIG NEW! mezitím co se tu rozepisuji o MPV, tak přišli! MPV je tu! Zachvilku až budou nafocneí, napíšu víc. Zatím jen tak informačně ^^.

28.1. + fotky

28. ledna 2013 v 14:44 | Rainbow |  !news!
Heh, jsem si oěpt udělala čas na blog.
Jsem nemocná. Po té hloupé olympiádě jsem měla dost. Well, zkopala jsem to. Total. Tak konečně trocha volna. Yeah, ono není nic lepšího, než celý den derpit u PC >:D. Ale přecejen na konci článku máte fotky, byl to pokus o realistické fotky vybouchané ještě ze starého foťáčku. Asi se k němu vrátím. K narozeninám jsem dostala knihu o fotografování a dokud ji nepřečtu tak asi budu fotit se svým modrým foťákem. Prostě vůbec neumím s profesionálním foťákem zacházet. :/
Jinak mě už vážně štve, jak si MPVéčko vesele přidává nové koně a u těch objednaných drze píše Vorbestellung, což znamená předobědnávka. Docela už mám strach, že stejně jak celý leden budu čekat i v únoru, tak jsem si pro svou netrpělivost objednala dva staré schleich z bazoše za ty peníze, co jsem měla nachystané na ty dva, co si budu platit z MPV. A možná jsem udělala chybu, už nebudu mít prachy (kromě papírovek, šetřím si na tablet)! :( Jestli já si ještě někdy objednám novinky u MPVéčka :(.
Ani nevíte, jak je těžké se nepochlubit. :D Prvně jsme měla v plánu je nechat v utajení, no ale ono to je nadlitský výkon. Odhalím vám jednoho koníka ^.^.
Breyer CL Horse of the Year Mariah, Morab
Tato naprosto dokonalá, božská, vznešená a elegantní classic kobylka bude i na našem ranchy!
Ve skutečnosti je prý stříbrná, někdo ale říká, že je taková jako na obrázku. Prostě už se nemůžu dočkat, jak bude vypadat...
Skuste hádat nějakého dalšího koníka, co přijede z MPV :D. Myslím že víte na co mám poslední dobou slabost.

No a zase to moje vykecávání. Takže zde máte fotky. Chci znát váš upřímný názor! :3
je to hodně přiblížené, takže se omlouvám za kvalitu. Zas tak podařené to není :D.

Tak se tu zatím mějte. :)

Kraťučké info

22. ledna 2013 v 20:47 | Rainbow |  !news!
Jen tak krátce...
-Na ranch přibyla husa divoká (SCH), bernský salašnický pes (SCH), fríský hřebec (CollectA) a nečekaně pony blue roan (BH SM) z narozenin, MPV stále v nedohlednu nehledě na to že jsme jim poslali dosti vlekou sumu
-Fotky hned tak nečekejte nečekejte
-Zítra mám matematickou olympiádu, držte palce, byla bych naštvaná, kdybych neuspěla, jsem zdrcená od učení
Nemám čas, tak se zatím mějte :).
Z minulého foťáku - úprava :). Ten co mám teď fotí líp a ani to nemusím upravovat.

Cinnamon

18. ledna 2013 v 20:58 | Rainbow |  klisny
Jméno: Cinnamon, show name RR Cinnamon Charm
Přezdívka: Skořice, díky svému vzhledu a povalujícího se sáčku od skořice na stole :D. Někdy už jsem v koncích, při vymýšlení jmen.
Zaměření: Rekreační jezdění, ale měla by umět základy westernu
Plemeno: ne tak úplně čistokrevná AQH
Věk: 5 let
Jízdo pro lidi mimo personál: Ne

Kdyby byla nálada

14. ledna 2013 v 18:06 | Rainbow |  !news!
Kdo má stále vymýšlet ty nadpisy, že?

No takže stručně. Poslední dobou nemám moc náladu na psaní. Školu (hlavní) mám už sice za sebou - příprava na matematickou logickou olympiádu (ach to myšlení :D), většina čtvrtletek, rodičák... No dalo by se říct, že beru tenhle text tak nějak jako úlohu. Jinak ve škole fakt "super" - a to napůl ironie a napůl vážně. Jsme spojení se třetí třídou, takže sedíme za prvé jak chceme a dělat můžeme taky co chceme, ale za druhé na nás vůbec nemá učitelka čas, takže nám nabalí hrozně samotatné práce a věnuje se mladším. Navíc jsou nějaké změny v rozvrhu, takže v tom má asi každý nepořádek. Co u vás?

No a jinak co se děje, co dělám... Když vynechám školu tak si celý den pouštím písničky a pak buď něco spisuji, nebo kreslím, nebo dělám příklady na olypiádu, nebo jsem u kompu, ale hlavně se ulívám z učení jak jen to jde. Kdyby byl někdo náhodou zvědaví na foťák, tak mám pár dalších fotek. Ale popravdě odnaučila jsem se fotit. Je to prostě na nic. Skoro nic s ním nemůžu dělat (teda aspoň podle taťky) musím na něj být HROZNĚ opatrná a pomalu ani koně na stole nemůžu fotit.

No a když už se bavímě o koních tak tedy. Za týden mám narozky, takže jsem objednávali koně z MPVčka, ale stejné to dojde počítám tak někdy v únoru, protože tam je dost novinek na 2013, které nemají ještě na skladě. Takže k narozkám dostanu papo frísáčka a schleich husu. Co je z MPVčka vám neřeknu, aby si to náhodou někdo nezačal shánět taky, protože se mi poslední dobou zdá, nebo mám jen ten dojem, že to tak někteří dělají.

No jak bych dopsala... Jdu nenápadně vyndat paměťovku z foťáku.
No a chtěla bych se vás zeptat, potřebuji poradit. Mám hrozně otravný zlozvyk z blogu. Musím spatlat čtenářský deník, ale jak jsme zvyklá z blogu pořád to tak protahuju, že se mi to nevleze do předepsané velikosti :D. Co s tím mám dělat? Vím moc dobře, že to mám z blog.cz :D.