Červen 2013

Nový letní design

29. června 2013 v 15:30 | Rainbow |  designy
S létem přichází i nový design - konečně jsem si našla čas a udělala takový jednodušší. Už jsem vytvořila a nastavila grafický návod; ale ještě budu upravovat menu. Také chci přes prázdnin odvéct dost práce - takovou menší rekonstrukci blogu, která bude zahrnovat přinejmenším profilky, rozcestí, obávané menu. Chci blog zpřehlednit i pro návštěvníky, kteří se o modely koní nezajímají a třeba je i s nimi zaujmout. Chytám nějakou tu mapu stránek. A to všecko jsem zahájila právě designem. Píšu to jen, abyste věděli, co blog čeká. Články na 50% zkusím ob-den přednastavit, hlavně fotky, challenge se moc neosvědčily, tak možná ještě na přeskáčku témata od Jeife. No nic, snad se design líbí ;).

Jen takový jednoduchý ;)

Zroj obrázku palmy: klik, Fotka koně vlastní

PS: Pod tímto článkem jsou fotky, takže jestli chcete nějaký oddychový článek, mužete se podívat :).

Příjezd Zenyatty

28. června 2013 v 22:14 | Rainbow |  !news!
Vysvědčení dopadlo přesně podle očekávání, ani obávaný tělocvik nakonec nezkazil průměr. Proto jsem taky dostala svou vysněnou Zenyattku. No uznejte sami, není nádherná? Chytila jsem zrovna úžasnou příležitost na nafocení - západ slunce a proto doufám, že vás snad ani fotky bez úpravy neurazí :D. Klasicky, před zlatým hřebem večera si budete muset vytrpět fůru obyčejných fotek, muhehe >:D. Měla jsem i video z vybalování, ale bohužel neustále okolo pochodovala a mluvila babička, takže se omlouvám, ale tentokrát video ne. Nemám jí to však za zlé, protože právě babička mi přispěla pár korunek za vysvědčení a na TR breyera by to vyjít mohlo, sláva! ^^ No, již vás nechci zatěžovat, všechny fotky máte zde:

Krátká ochutnávka:

Doufám, že se bude líbit ;).

Mimochodem: Hrozně vám chci poděkovat za komentáře u minulého článku, opět jste mě jen potěšili :).

Narozeniny ranče... Už 2.!

25. června 2013 v 21:25 | Rainbow |  !news!
Vypadá to, že dnes slavíme 2. narozeniny...
Kdybych před dvěma lety nedostala sadu koní, tak by tu ani tento ranč, ani blog nebyl.
Těch 6 koní před 2 lety mi změnilo život. A to natrvalo...
Kdysi jsem v televizi program s dostihy přepla. Teď už ne.
Kdysi jsem si každý penízek nepočítala. Teď už ano. Musím přece vědět, na kolik koní právě mám a kolik peněz mi zbývá do dalšího!
Kdysi byl na mém stole pořádek. Teď už ne, protože si nemůžu odpustit společnost mých koňských zlatíček.
Kdysi jsem něměla žádné kamarádky... Teď už ano a za nic bych je nevyměnila!

Vlasně, hrozně bych vám za ty 2 roky co jsem s vámi chtěla moc poděkovat! Netušíe, co všecko to pro mne znamená... Znamená to pro mě, že konečně si najdu útěchu z reálného světa, konečně si mám komu postěžovat, nebo naopak pochlubit, konečně mám někoho s kým můžu sdílet svou radost i starost - někoho komu můžu svěřit všecko, i to největší tajemství. Konečně jsem našla lidi, kteří mě zbaví nudy, vždycky mi vykouzlí úsměv na tváři a vždycky stojí při mě... Nevím co na to říct, ale je prostě nádherné, najít lidi, jako jste vy. Být s tak fajn lidmi, jako jste vy - to si snad ani nezasloužím.

Vlastně všecko mě to dojímá - stačí si přečíst některý z mých starších neohrabaných článků - vždy je pod ním tolik milých a povzbudivých komentářu... I když se mi něco nepovedlo, vždycky jste mě povzbudily! Nebýt takové podpory, tak bych tu ani nebyla.

Je úžasné, kolik osob jsem tu poznala. Zjistila jsem, že na světě jsou i milý, ochotní, obětaví a přátelští lidé. Zjistila jsem, že vlastně to všechno má cenu a že jsou věci, ze kterých se můžu radovat, že se mohu na svět dívat růžověji. A to jen díky vám. Jsem ráda, když můžu napsat článek, u kterého se sama můžu usmát.

Děkuji za chvíle prožité s vámi. Děkuji za chatování. Děkuji za komentáře. Děkuji za útěchu. Děkuji za pochvaly. Děkuji za kritiku. Děkuji za koně, které jsem si od vás koupila. Děkuji za to, že navštěvujete pravidelné můj blog...
Děkuji vám za vše! Jste skvělí! Doufám, že tu s vámi budu ještě co nejdéle, abych viděla, kolik štěstí mi přinesli koně.

:)

Vyřízené MLP objednávky

24. června 2013 v 18:12 | Rainbow
Takže... Přesto že MLP není můj šálek kávy, jsem vyřídila objednávky. Nevím, co se vám na mých kresbách líbí, já sama radši kreslím na papíře, ale dobře, jak chcete... Tady je máte:

Keník:
Prosím, třeba i někde do nejposlednějšího rohu nejmenším písmem uveď, že je to ode mě...
Myslím, že se mi moc nepovedla, bílí koně nejsou můj šálek kávy, napiš a namaluju ti třeba jinou...

Starlight:
PS: Zdroj si můžeš vymazat, ale napiš ho prosím do článku.

No, někdo další nechce? xD

Malý report z HLS

23. června 2013 v 14:45 | Rainbow |  !news!
Celkově byvh chtěla říct, že HLS bylo hrozně fajn akce s hrozně fajn lidmi, ale teď už podrobnosti...

Přijela jsem o čtvrt hodiny po začátku akce, protože jsme se zdrželi kvůli objížďkám na silnici a v 11 jsem byla místo v Domašově v Dukovanech -_-. Naštěstí jsme se ale optali místních a tak jsem v 11:15 byla na HLS, Bebe už mě vyhlížela :D. Hned jak jsem přišla do místnosti, kde se konalo HLS, vybalila jsem si koně. Holky mi pak pomohly říct, kam mám jakého koně dát. Brzo už na stolech stáli všichni vystavovaní koně. Já jsem předala Keníkovi a bebe jejich krasavce, které si z MPV objednaly. Ještě chvíli jsme si s holkami povídaly a pak jsem se šla podívat do obchůdků, které si holky právě rozložily v "kuchyni". Nejprve jsem si vybrala nějaké vybavení pro schleich koně od Stelly a u Molly mě zaujalo Mojo hříbě natolik, že jsem si ho koupila také. Na to jsem si odnášela ještě schleich morče a opět výbavu pro má koňská zlatíčka. Až si všichni sehnali v obchůdku, co chtěli a naobědvali se pizzou, s holkami jsme se dohodly, že by se už mohlo začít hodnotit. Keník s Bebe přišly ke stolům a posuzovat začaly u Breyerů. Výběr vítěze byl sice těžký, ale účastnice HLS sami radily, jací koně se právě jim nejvíce líbí. Pořadatelky se chvíli rozhodovaly a radily mezi sebou, ale pak výherce odměnily stužkou na krk, která byla umístěna koni na ucho a vypsaly památeční diplomy. Postupně Bebe s Keníkem přešly od Breyerů po Schleichy, dokud nebyli všichni koně ohodnoceni. Na stolech zůstali už jen ti nejlepší z podkategorií, které zdobila na krku zářivě modrá stužka. Pořadatelky s pomocí hlasování díváků obohatily stužkami scénky i zvířata a zanedlouho už čekali na ohodnocení oři z celých kategorií. Sice tu už zůstali jen velcí šampioni, ale holky i tak vybraly ty nejlepší z nejlepších ze všech kategorií. Na stole hrdě stálo 6 posledních krasavců a Bebe s Keníkem nás požádaly, aby jsme se na chvíli přesunuly k obchůdkům a to vše proto, aby byl vítěz co největším překvapením. Napětě jsme čekaly u koňské výbavy na prodej a přemýšlely, kteří koně mají šanci zvítězit na celé HLS. Keník nám oznámila, že už by jsme se mohly jít podívat, kdo se chlubí místem na stupni vítězů a višchni byli překvapení. Na pozici All Round Winnera hrdě vyhlížela Sitka od terybery a hněd kousek za ní na druhém místě šťastně zvedal nohu můj Breyer Resinek, zatím co na nádherném místě třetím zářil strakatý Rainbow Boy patřící Kessy. Až jsme dost oslavily a nafotily ceny, dohodly jsme se na společném fotu. Před rybníkem, který zdobil budovu konání HLS nás moje mamka společně vyfotila. Zbyl nám ještě čas k nafocení výherních koníků. Potom jsme se vrátily zpátky, zabalily si bezpečně svoje malé šampiony a ještě chvíli si povídaly. Bohužel, přišel čas, kdy mi měl odjet autous, tak jsem se s holkami musela rozloučit. Byla to super akce, ráda bych si ji ještě někdy zopakovala.

Fotka i úprava je moje, prosím nekopírujte. PS: Je na ní můj milovaný Netvorek :P

Vyrážím na HLS

22. června 2013 v 8:10 | Rainbow |  !news!
Teď ještě ne, ale za takové 3 hodiny už tam dokonce budu. Teď mám ještě hodinu čas abych zkontolovala koně, vzala si něco na sebe, nasnídala se - náhodou docela hezké ráno. Pak tedy strávím hodinu v autě, to bude v pohodě, nevím však, jak tl bude s autobusy zpátky, protože nebudu vědět, kde mám koupit jízdenky.

Buhužel, včera jsem nestihla ocedulkovat a zabalit všechny koně, tak z plánovaných 30 koní je 15... Další zase příště! Jedou pouze ti, které jsem rozepsala včera.

Vypadá to, že by se nám LS mohla vydařit, takže zdravím vás, na některé se už těším přímo na akci.

Jak to teda bude s HLS

21. června 2013 v 22:04 | Rainbow |  !news!
Jak to tak vypadá, na HLS jedu! Paráda, takže co budu zítra dělat... Vstávám v 8, což je moc dobré. Pak mě taťka odveze na HLS, pak bude HLS a z HLS pak pojedu zpátky autobusem a tramvajemi. Určitě tam nebudu až do 17 hodin, autobus odjíždí v 15:49.
Takže a nakonec jací koně pojedou: Schleich 2013 hannoverská klisna a hannoverské hříbě. Schleich limitovaný bílý fríský hřebec. Breyer stablemates 2013 crazy fialový arab a modrý draft. Breyer resin andalus a King´s Mount. Potom ještě určitě spoustu stablíků - nebudu zde všechny rozepisovat, ale největší parádu udělá nejspíše arab Shareef z roku 1975 o toho byhc si slibovala úspěch. Pak 2 CMka - jedno je od Naervon, nádherná saddlebread klisna Sunset a od Mazla náš maskot Silverpover.
S koňmi pro holky, kteří jsou velice objemní je jen tak tak nacpu do kufru, už se mi tam ani mobil nechtěl vlézt a tak jsem zbytek koní dala do přední kapsy, ale měli by tam být v bezpečí.

Pro ty co na akci nejedou - nesmutněte a pro ty co jedou, tak aby jste mě poznali: Budu mít bílou halenku a bíločervenou sukni, nebo černé treginy, podle počasí, ale prý má pršet. A taky béžový koženkový kufr plný koní, o tom jsem se již zmínila. Mám hnědé vlasy po pas a hnědé oči a jsem docela malá, navíc budu nejmladší z účastníků této liveshow, ale na věku nezáleží, tedy alespoň doufám.

Panejo, já se nemůžu dočkat a zároveň nemůžu uvěřit, že to je už zítra! Bude to poprvé v mém životě, kdy konečně potkám lidi, se kterými jsem si dosud jen psala na chatech a na blogu. Je to velmi zvláštní mít tak dobré kamarádky a ani je neznát osobně. Proto mě snad pochopíte, jak je pro mě LS důležitá. Cena dopravy se sice už jistě blíží k ceně traditional breyera, ale vžyť já jsem ráda, když se někdy taky dostanu ven... Rodiče jsou zlatí, že pro mě také něco udělali. Už to nejsou ty časy, kdy mi kopali do stájí, házeli po mě vlastními koňmi a pohrdali tím vším - tolik věcí se změnilo, konečně mě začali brát vážně a získali smysl pro tak nádherné věci, jako jsou modely koní.

Bude to pro mě jedna největší událost a zážitek v mém životě, takovéhle příležitosti se neopakují.
Jeden z nejnovějších přírustků ranče

Takže aloha, uvidíme se brzy!

Smíšený pocit...

20. června 2013 v 16:52 | Rainbow
Nevím jak začít, mám strašně dobrou a strašně špatnou zprávu... Co s tím? Asi tak aby bylo něco lepšího na konec.

Tak hrozně špatná zpráva je, že taťkovi umřela teta. Já jsem jí neznala, neříkám, že by mě to nemrzelo, ale problém je v tom, že pohřeb je v sobotu. Chápete to?! :( :( :( To snad není ani možné, už si připadám jako v popleteném filmu. Proboha, proč zrovna na HLS, to mi to není přáno, či co?
Zrovna dneska jsem dodělala cedulky a a sbalila koně do kufru. Rodiče mi však slíbili, že to nějak zařídí...
Takže máme možnosti:
Možnost a) je, že pojedu s mamkou autobusem, protože se o mě hrozně bojí (na to že se bojí jsem si už zvykla, protože ona se bojí vždy a všeho). Cesta 70 Km dlouhá, trvá 3 hodiny a má 5 přestupů. V takovém případě by mamka celou dobu byla v Domašově a protože by se nudila, tak by mě "špehovala" na HLS, což se mi ANI TROCHU nezamlouvá). Stále to je však v pořádku a tato možnost je nejvíce pravděpodobná.
Možnost b) je vlakem, který jsme zatím nezjistili, ale to by vyhovovalo více, nevím však, jestli tam jede. Opět mamka by se potloukala po Domašově ( :( :( )...
Možnost c) je, že bych tam vůbec nejela a koupené koně poslala holkám poštou -_-. JEN TO NE!! Jen to ne.

Nechci vypadat pověrčivě, ale včera jsme byli na školním výlětě a na zámku bylo nějaké zrcadlo. Samozřejmě, že nám řekli až pozdě, že to zrcadlo nosí smůlu, tohle je už druhá smulá od včerejška!! Ach bože!! :( :( :( :( :(

Dobrá zpráva, je, že už přjeli koěn z MPV. Nemám ani trochu chuť o nich psát, kdo má zájem, fotky jsou už 2 dny na rajčeti...

Moje (nejen) MLP výtvory z poslední doby + pro Niky

16. června 2013 v 21:10 | Rainbow
Takže, poslední dobou jsem tvořila MLP kresby, zatím se stále zdokonaluju a stále nejsem spokojená s výsledky :P. No posuďte sami:
Rose shadow, můj vymyšlený poník (má roh, ještě kresbu dodělám)
Moje pixelky, tedy je to piplačka :D.
Dnes jsem rozdělala... hádejte, jaký pak to hřebeček je :D už jsem ho sem na blog několikrát dávala, ale jiný obrázek.
Komixáček, něco na způsob Spirita, kdyby nebyl tak křivý, tak by to mohlo být celekem dobré :D
Další komixáček, asi játrový ryzák arábek
Zelený pegasovitý komixáček jménem Limeta, jak překvapivé :D

A nakonec White Rainbow pro Niky, je to za to, že mi namaluje rose shadow ;)
Plná velikost: klik PS: udělám ti lepší, takhle se mi nepovedla...

Tak to je pro dnešek vše, další zas příště >.< Snad se líbilo

pár obyč fotek

15. června 2013 v 21:22 | Rainbow |  Fotogalerie
Ahojky všichni... Snažím se aspoň dneska něco napsat, aby to nevypadalao, že mám pozastaveno - nemám, jen se mi nechce psát, bolí mě hlava.

Odkaz na všecky fotky máte tady:

Ochutnávka:

Tak se tu zatím mějte
Vaše Rain