Leden 2014

Schleich pes a učení

21. ledna 2014 v 21:13 | Rainbow |  !news!
Ahoj lidi

Dneska mám narozeniny. Je to docela dobré mít narozeniny. Rodiče mi dali 2 kalhoty a 2 trička (jsem docela ráda, protože už jsem neměla co nosit). Teta mi dala tričko a poukázku do obchodu New Yorker, ale hlavně schleich psa na 2014! Velmi mě to překvapilo. Teta mi po Vánocích řekla, že mi tohoto psa koupila pod stromek a že ho nemůže najít. Se sestřenicí jsme prohledaly všechny tašky, šuflíky, papírky a všechny možné odstřižky. Nebyl nikde. Teta mi řekla, že se budu muset smířit s tím, že ho ztratila. Pak mi tu nechala dárky k narozeninám a odjela do Německa (těžká mise, mít dárky na stole měsíc před narozeninami a nerozbalit je :D). Jak mám ve zvyku, vzala jsem si nejprve ten nejmenší a nejnápadnější dáreček, jedním tahem ho rozpůlila a kuk! On tam ten pes byl! :D A je povedený, velký asi jako štěně z minulých roků, přenádherně vystínovaný a má do detailu propracovaný nos, zuby a dokonce i horní patro v tlamě vymalované. Potlesk pro schleich!
Hm, jinak vůbec nevím, co s rančem bude. Mamka mi nedorozuměním zakázala rozšiřovat nadále mou sbírku. Přemýšlela jsem nad tím a napadlo mě, že bych si mohla občas objednat schleichy k babičce (bydlí asi 6 km ode mě, takže tam můžu zajet na kole), ovšem až v létě. Se svým kapesným 200 Kč na měsíc mám dobrou šanci si tedy do léta našetřit. Nebo počkat, jestli se na to nezapomene.

Jinak asi už víte, proč zase nepíšu. Možná jste četli i histerickou zprávu o tom jak nemám čas, kterou jsem ihned smazala. Dobře, přehnala jsem to. Fyziku i dějepis jsem si dnes opravila přezkoušením věškerého učiva. Zbývá už jen poslední dvě věci. Čtenářský deník do pátku a čtvrteční školní kolo biologické olypiády. Pokud budu úspěšná, čeká mě okresní kolo této soutěže. Pro vybrané lidi je pak i krajské kolo. Pokud bych se nějakou nadpřirozenou silou dostala skutečně do kraje a skončila na prvním místě; tedy vyhrála celou biologickou soutěž budu si moct koupit za své peníze potkánky. Možná vám to příjde divné, být první v kraji a teprve pak si moct koupit potkany za svoje peníze, zvlášť s mou "inteligencí" se kterou se nedostanu ani přes školu. Ale ano, já mám takové rodiče. Proto se teď jen učíma není toho zrovna málo. Pozdě chodím spát a brzo vstávám, jen abych se něco naučila. Ale stejně to nevzdám i když dobře vím, že potkana mít nikdy nebudu. Dneska už na to ale kašlu, když mám narozeniny. Fotky budou v pondělí.
Rain

Lednové focení

12. ledna 2014 v 17:42 | Rainbow |  Fotogalerie
Dneska ráno jsem byla nafotit pár koníků, které jsem našla pod stromečkem. Venku nádherně svítilo sluníčko, jako kdyby snad už bylo jaro (a to ani nemluvím o tom, že tuto zimu u nás ani jednou nesněžilo).
Docela mi teď blbne foťák, neskutečně rychle se vybíjí baterka a tak jsem si dala programovou automatiku, abych aspoň něco nafotila a nestrávila všechen čas, než se baterka vybije nastavováním zbytečností. Nevíte někdo, co udělat, aby to déle vydrželo?
On nakonec ten výsledek není až tak katostrofický, jen barvy jsou trochu zkreslené. No posuďte sami.
Doufám, že se vám budou líbit.


Mimochodem. Umřel nám pes. Možná jste ho znaly z fotek, takový nádherný černý pudlík. Teď je navždy pryč... Ani nevíte, jak hrozně moc mě to mrzí! Není horší pocit na světě. Věděla jsem sice že se to stane, měl rakovinu. Ale stejně.... Bylo mu čtrnáct let (celý můj život jsme ho měli) a teď je doma takové ztrnulé ticho.

Rainbow

Vánoce a další

2. ledna 2014 v 12:59 | Rainbow |  !news!
Ahoj lidi! Možná se divíte, že vůbec nepíšu a o co hůř dokonce ani nekomentuju. Já bych se vám chtěla hrozně omluvit, mrzí mě tom, strašně moc mě to mrzí! Slibuju že už se polepším. já vím, vždycky to slíbím, ale nikdy nedodržím. Teď píšu z tetiného notebooku, koukejte co se mi stalo s klávesnicí:
Ano, je rozdělaná. Taťka ji rozdělal, protože mu přišlo, že je vevnitř prach a ke všemu nám pořád zapadávala písmenka a takhle to dopadlo, už jsme ji nesložili :/.

No, nechme to být. Jak jste si užily Vánoce? Máte nějakého nového, vysněného koníka? Vydařily se vám Vánoce podle plánu? Mě rozhodně ano, musím se pochlubit. Jsem víc než nadšená, pod stromečkem byly koněm o kterých se mi ani nesnilo. Už od začátku sběratelství jsem vždycky představovala, že bych třeba mohla mít schleich ryzou arabskou klisnu, vždycky jsem po ní toužila. A teď, pod stromečkem v docela nenápadném balíčku se objevila úplně nová arabská klisna, dokonce i s cedulkou a bez jediného škrábance. Vůbec jsem to nečekala a mám z toho obrovskou radost. Netuším, kde ji teta v takhle novou sehnala, ale hádám že někde přes ebay.
Pak tam ještě byla fríská klisna, které nechybělo ani malinké hříbátko. Přála jsem si je docela dlouho a věděla jsem, že je tam najdu, takže jsem se na ně neskutečně těšila a když jsem je rozbalila, byly ješě hezčí něž na všech fotkách dohromady. Podobně tomu bylo i u pinto hřebce, který mě navíc překvapil zemí původu, byl z Tuniska.
Dostala jsem opravdu nepředstavitelné množství koní, našla jsem tam dokonce i Schleich shetlandskou klisnu pro rok 2014. Je moc krásná, vůbec není kýčovitá a určitě vám ji doporučuji. Je prostě nádherná.
A aby jsme se nebavili jen o těch schleich konících, nechyběl samozřejmě ani breyer. Radost mi totiž udělala sada MW appaloos, jsou neskutečně roztomilí. :)
Celá nadílka koníků, co jsem našla doma.

Ale to není ještě všechno. Druhý den jsme se stavili k druhé babičce. Se zatajeným dechem jsem rozcupovala lesklý balící papír a hned jsem uviděla žlutou krabici. A když jsem ji otočila, to bylo teprve něco! Ztratila jsem slova, byla jsem tak šťastná. V krabici totiž byly Breyer Dartmooři, klisna a hříbě pro rok 2014. No prostě dokonalé. Co na to říct! jsou úžasní!

Jinak fotky jsou na rajčeti, nejsou tam jen Vánoce, ale i předvánoční Vídeň, ze které jsem si nakonec dovezla safari lipicána (o tom jsem vám, mám dojem ani neřekla). Takže odkaz je zde: http://maruskakocka.rajce.idnes.cz/Vanoce_2013_a_dalsi/
A ohňostroje z nového roku tady:

Takže to bude ode mě asi všecko, myslím že jsem se vychlubila až dost, takže teď se půjdu podívat k vám, co je u vás nového :D. Jinak nesmím zapomenout vám poděkovat, že i když jsem vůbec nepsala, stále jsem měla úžasnou návštěvnost, díky!

Rain